Masaj Yaptırma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Masaj Yaptırma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Eskiden lüks olarak görülen ancak günümüzde sağlık açısından faydalı ve gerekli bulunan masaj hizmetleri, ülke genelinde artık tercih edilir hale gelmiştir. Masaj hizmetleri artık otellerde ve spor salonlarında daha fazla artış göstermeye başlamıştır. Hatta masaj ile birlikte SPA fırsatları da sunulmaktadır (Fi Club Spa & Wellness). Çoğu kişi artık SPA masajlarını rutin hale getirmiştir. Bu alana yönelik bir artış olduğunu söylemek mümkündür. Durumun böyle olmasından kaynaklı yani SPA masajlarına yönelimin artmasından kaynaklı bu durumu daha da keyifli hale getirmeye başlamışlardır. Özellikle çiftlere özel olan masaj, otel ve spor salonları daha da çok rağbet görmektedir (Fi Club Spa & Wellness). Bu alanda hediye alternatifi olarak genellikle çiftlere özel masaj daha çok tercih edilmektedir. Bu hizmet için birçok masaj merkezi açılmakta ve hizmete sunulmaktadır.

 

Kaliteli Bir Masaj Nasıl Ayırt Edilir

 

Kaliteli bir masajın ayırt edilebilmesi için öncelikle bu konu hakkında biraz bilgi sahibi olunması gerekir. Çünkü her masaj merkezinin kalite açısından aynı olduğunu söyleyemeyiz. SPA fırsatları ile sunulan birçok hizmetin basit bir masajdan öteye gidemediği görülebilir. Ancak durum böyle değildir. Çünkü SPA masaj hizmetleri dendiğinde, içerisine kullanılan birçok teknik, malzeme ve süreç girmektedir (Fi Club Spa & Wellness). Bu nedenle masaj hizmetlerinin alanında uzman ve eğitimli olan masözler tarafından yapılması gerekir (Fi Club Spa & Wellness). SPA masaj salonlarında bulunan ölçütler şunlardır:

  • Masajda kullanılan yağ ve esanslar
  • Masajın yapıldığı bölgeler
  • Kullanılan teknikler
  • Masaj süresi

 

Kaliteli Masajın Faydaları

 

Uzman bir masöz tarafından yapılan masajın, kişiye psikolojik, fiziksel ve daha birçok anamda faydası olmaktadır. Aynı zamanda uzun süreli masaj masaj fırsatları içerisinde geçse de bu her zaman iyi bir özellik değildir. Bu durum kaliteli masajın faydaları arasında her zaman yer alamamaktadır. Çünkü romatizma ve buna benzer hastalıkları olan kişilere masaj kısa süreli ancak etkili bir şekilde yapılır ve bu SPA için de geçerlidir.

 

Çiftlere özel masaj fırsatları, genellikle dinlenmek ve stres atmak için yapılan hafif uygulamaları içermektedir. Zihinsel yorgunluk için de masaj içinde kokulu yağ ve esanslar kullanılır. Aynı zamanda kaliteli masajın faydaları arasında esneklik kazanmakta vardır. Düzenli olarak SPA masaj yaptıran kişi esneklik kazandığından spor etkinliklerinde daha az sakatlanmaktadır.

Kaliteli masajın faydaları arasında fiziksel faydaların yanında ruhsal etkiler de vardır. Kişi SPA masaj sonrasında kendisini sadece fiziksen değil ruhen de yeni doğmuş gibi daha dinç ve huzurlu hissetmektedir. Masaj yaptırmak isteyene ve masajın faydalarını deneyimlemek isteyen kişiler SPA masajları adı altında yer alan sadece klasik masajlardan değil, uzak doğu masajlarından da faydalanabilir.

 

Fi Club Spa Wellness MSG Masaj Yaptırma Konusunda Bilinmesi Gerekenler

istanbul taksim fi club spa & wellness, kocaeli kartepe fi club spa & wellness, gaziantep fi club spa & wellness, istanbul alibeyköy fi club spa & wellness, fi club spa wellness, sauna, masaj, hamam, medikal masaj, türk hamamı, spa, gaziantep spa, kartepe spa, taksim spa, alibeyköy spa, fitness salonu, spor salonu, gaziantep spor salonu, gaziantep hamam, gaziantep spa masaj, taksim spor salonu, taksim hamam, taksim spa masaj,