SPA Nedir? İyi Bir SPA Hizmeti Nasıl Alabilirim?

SPA Nedir? İyi Bir SPA Hizmeti Nasıl Alabilirim?

SPA Terapisi, günümüzde “su” ile olabilecek tedavileri içermektedir. “Spa” , Latince “Spargere” kelimesinden gelmektedir. Genel olarak, Salus Per Aquam, “su yoluyla sağlık” anlamına gelmektedir.

 

FiClub SPA WELLNESS D SPA Nedir? İyi Bir SPA Hizmeti Nasıl Alabilirim?

Masaj esnasında vücudunuzun sadece masaj yapılacak olan bölümler açılmaktadır. Geri kalan bölüm ise büyük bir havluyla kapatılmaktadır. Bu konuda endişelenecek bir durum söz konusu bile değildir.

 

Fi Club Spa & Wellness bünyesinde yer alan SPA merkezlerinde, sakinleştirici müzik, düşük aydınlatma, temiz ve hijyenik hoş aromalar içeren sessiz ve iyi tasarlanmış birçok ortam yer almaktadır.

 

Fi Club Spa & Wellness’te Termal havuz & Hamamlar, Jakuzi küvetler, Buhar Odaları, Sauna, Şok Duşları vb. birçok fırsatı yakalayabilir ve bu gibi imkanlar sizin SPA’da daha fazla zaman geçirmenize yardımcı olabilir. Kaliteli bir SPA menüsü, tedavi ve sorunların çözümünde yardımcı olacaktır.

 

SPA’ya gitmeden önce seansınız için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. SPA Merkezine ilk spa ziyaretiniz ise bunu belirtiniz. İstediğiniz herhangi bir soruyu sorabilirsiniz: farklı SPA terapileri nasıldır, sizin için ne önerebilir vb. En popüler SPA uygulamaları masaj, yüz bakımı, vücut bakımı ve SPA manikür ve pedikürleridir.

 

SPA yetkilisi genellikle bir erkek veya bayan terapist için tercihiniz olup olmadığını soracaktır. Eğer bu konuda bir tercihiniz olmadığını söylerseniz, muhtemelen bir erkek ile rezervasyon yaptırılacaksınız. Tercihinizi belirtmek ise doğal olarak sorun değil. Zaten çoğu insan, özellikle başlangıçta bir kadın terapistiyle daha rahat hissediyor.

 

SPA’ya Gitmezden Önce

 

Masajdan önce veya sonra en az bir saat yemek yememeniz gerekmektedir. Tedavinin faydalarını ve yararını arttırmak için tedavi sonrasında bol su tüketiniz.

 

Erken gelin ki tedavinizden önce sauna, buhar odası ve diğer ıslak alanların tadını çıkarmak için zamanınız olsun. Masajdan önce klordan kurtulmak için duş alın. Tedavinizden önce aklınızın sakinleşmesine izin verin. SPA Deneyiminin Keyfini Çıkarın Tedaviniz başlamadan önce yavaş ve derin nefes alın bu daha rahat olmanızı ve vücudun daha rahat olmasını sağlayacaktır. Vücudunuzdaki her kasın gevşediğini düşünün ve hissedin ve yalnızca deneyime açık olun. Terapistinizle iletişim kurun. Oda sıcaklığı veya basınç miktarı hakkında her bildirimi iletin. İstediğiniz gibi konuşabilir bu konuda rahat olabilirsiniz.

 

Fi Club Spa Wellness MSG SPA Nedir? İyi Bir SPA Hizmeti Nasıl Alabilirim?

istanbul taksim fi club spa & wellness, kocaeli kartepe fi club spa & wellness, gaziantep fi club spa & wellness, istanbul alibeyköy fi club spa & wellness, fi club spa wellness, sauna, masaj, hamam, medikal masaj, türk hamamı, spa, gaziantep spa, kartepe spa, taksim spa, alibeyköy spa, fitness salonu, spor salonu, gaziantep spor salonu, gaziantep hamam, gaziantep spa masaj, taksim spor salonu, taksim hamam, taksim spa masaj,