Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sporla ilgilenen birçok insanın aklında, profesyonel bir spor salonu seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Sorusu oluşuyor. Yazımızda sizlere spora başlayanlar için istenilen niteliklere sahip bir fitness ( Fi Club Fitness & Spa & Wellness ) salonu bulma arayışında dikkate almanız gerekenleri anlatacağız.

 

Bir fitness programına başlamaya karar verdiniz ve şimdi başlamak için mükemmel bir spor salonu arıyorsunuz. Ya da son zamanlarda ev veya açık ortamlarda çılgınca çalışıyorsunuz ama spor salonunun sizi daha çok motive etmeye yardımcı olacağını düşünüyorsunuz. Yeni bir fitness salonu ararken göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel özellikler var.

 

İşte Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 

Fi Club Fitness 2 Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Üye Profili

 

Birçok salon sadece belirli bir grup insana hitap ediyor. Yaşlılara, rekabetçi sporculara, erkeklere veya sadece bayanlara özel spor salonu sayısı oldukça fazla. Belirlediğiniz spor salonuna yazılmak için profilinize uygun olup olmadığını belirlemeniz oldukça önemli. Uzman kitle spor salonlarının avantajı ise çoğu zaman hedefledikleri topluluğa daha fazla hitap eden programlar sunmalarıdır.

 

Ekipman

 

Fitness salonunda olması gerekenler; koşu bantları, kondisyon bisikletleri, ağırlık istasyonları, barlar, sehpalar vs. gibi sıralanabilir. Bu duruma açıklık getirmek için spor salonunu ararken, yapmanız gereken bir diğer şey de üye olmak istediğiniz salona girip etrafı gezmek olacaktır. ekipmanlar söz konusu olduğunda ekstra aletlere ya da işinize yarayacak ekipman sayısına bu noktada dikkat etmeniz gerekebilir. Salonun farklı ekipmanlara ve en çok kullandığınız spor salonu aletlerine sahip olduğundan emin olmanız ilk önceliklerinden biri olmalıdır. ( Fi Club Fitness & Spa & Wellness )  Örneğin eğer antrenmanınız için çoğunlukla dambıl kullanıyorsanız, spor yapmaya kolayca devam edebilmeniz için birden fazla dambıl seti olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

 

Fi Club Fitness 3 Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erişilebilirlik

 

Ayrıca spor yaparken antrenman zamanınızı ekipman beklemek için harcamak istemezsiniz. Bu yüzden zaman içinde salonun size en uygun ve en az yoğun saatlerini keşfetmeniz gerekiyor. Burada alanında profesyonel hizmet sunan Fi Club Fitness & Spa & Wellness üyelik sistemleri ile tek bir üyelik ücreti ödeyerek İstanbul’da 2 şube, Kocaeli ve Gaziantep illerinde Fi Club salonlarının Fitness alanını sınırsız kullanabiliyorsunuz. Fi Club Fitness & Spa & Wellness salonlarında isteğinize göre kesin bir çözüm bulabilirsiniz. İstanbul Taksim Fi Club Fitness & Spa & Wellness, Kocaeli Kartepe Fi Club Fitness & Spa & Wellness, Gaziantep Fi Club Fitness & Spa & Wellness, İstanbul Alibeyköy Fi Club Fitness & Spa & Wellness,

 

Temizlik

 

Belki de en önemli nokta olarak görünmeyebilir ancak spor salonunun düzenli bir şekilde bakımının yapılmadığı ve düzenli olarak temizlenmediği durumlarda, ekipmanın çoğunu kullandığınız için zamanla kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bu yüzden ekipmanların ne sıklıkla temizlendiğini mutlaka sormanızı öneriyoruz. Alanında profesyonel hizmet sunan Fi Club Fitness & Spa & Wellness düzenli olarak dezenfektan ve salon temizliğini rutin olarak yapmaktır.

 

Bakım

 

Hiçbir şey gittiğiniz spor salonunda kırık bir parça bulmaktan daha sinir bozucu olamaz. Elbette ki bazı problemler tamir için daha fazla zaman gerektirebilir, ancak kolayca halledilebilecek küçük şeyler zamanında çözülmelidir. Profesyonel bir fitness hizmeti için uzmanından ve doğru şekilde hizmet almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fi Club Fitness & Spa & Wellness

 

Çalışma Saati

 

Spor salonuna giderken çalışma saatlerinin size uygun olması oldukça önem arz etmektedir. Bu noktada aklımıza şu tür sorular takılabilir: Tüm resmi tatillerde kapalı mı? Hafta sonları ne olacak? Sabah erken çalışabilir miyim? Herkesin çalışmak istediği zaman için farklı bir tercihi vardır. Çalışmaya olan bağlılığınıza bağlı olarak, yılın çoğu günlerinde açık kalan bir yer bulmak isteyebilirsiniz. Profesyonel bir fitness hizmeti için haftanın 7 günü hizmet sunan Fi Club Fitness & Spa & Wellness ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Kişisel Eğitim Seçenekleri

 

Fitness hedeflerinizde ihtiyaç duyduğunuz yardımı ve desteği aldığınızdan emin olmak için ileri derecede bir sertifikaya sahip birisiyle çalışmanızı öneriyoruz. Örneğin bir fitness antrenöründen yardım istediğinizde sizi bu konuda bilgilendirecektir. Profesyonel bir fitness hizmeti sunan Fi Club Fitness & Spa & Wellness salonlarımızda alanında uzman fitness eğitmenlerimizden destek almanız için haftanın 7 günü hizmet sunan salonumuza uğrayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Üyelik Ayrıcalıkları

 

Göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz son şey, üye olmanın size sunacağı ayrıcalıklar. Islak alanlar (sauna, buhar odası, hamam ve havuzlu spor salonu), spa, salonun size sunduğu spor kıyafetleri veya temin edebileceğiniz küçük bir mağaza, solaryum veya diyestisyen gibi hizmetler günlük ihtiyaçlarınızın karşılanmasında elbette faydalı faktörler olacaktır.

 

Fi Club Spa & Wellness

 

FiClub SPA WELLNESS D Spor Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

istanbul taksim fi club fitness & spa & wellness, kocaeli kartepe fi club fitness & spa & wellness, gaziantep fi club fitness & spa & wellness, istanbul alibeyköy fi club fitness & spa & wellness, fi club spa wellness, sauna, masaj, hamam, medikal masaj, türk hamamı, spa, gaziantep spa, kartepe spa, taksim spa, alibeyköy spa, fitness salonu, spor salonu, gaziantep spor salonu, gaziantep hamam, gaziantep spa masaj, taksim spor salonu, taksim hamam, taksim spa masaj,